Виставкова карусель

Кожна бібліотека прагне до максимального Розкриття змісту своих ресурсов для Користувачів. Дієвім засоби впліву на формирование чітацької уваги є книжкова виставка. Пошук Нових підходів до организации виставки документів - найбільш ширше сучасна тенденція в бібліотечній ДІЯЛЬНОСТІ, пов'язана із проблемами моделювання бібліотечного простору, формирование позитивного іміджу бібліотеки.
Види КНИЖКОВИХ виставок
Авторська виставка - книжкова виставка, автором якої є працівник або користувач бібліотеки. Виставки могут буті різноманітнімі за ознака, видами, проблематика, цільовім призначення та художнім оформленням, но смороду повінні доносіті до глядачів орігінальну Авторська ідею. 
Виставка-Вікторина, виставка - кросворд . Мета виставок - привернути Рамус чітачів до певної теми. Їх особлівість Полягає у тому, что бібліотекар складає питання, ВІДПОВІДІ на Які можна найти у книгах, представлених на віставці. ЦІ питання оформляються на Аркуші та розміщуються на віставці. Аналогічно оформлюється виставка - кросворд. Замість вопросам вікторіні, складається кросворд, Який Користувачі розгадують с помощью книг з Книжкової виставки.
Виставка - дискусія. Ее мета - віклікаті у чітачів бажання подіскутуваті, Висловіть свою мнение з якогось питання. На віставці винна буті представлена література, яка вісвітлює проблему з різніх точок зору. Наприклад: «Іван Мазепа: хто він?». Виставка винна віклікаті у Користувачів бажання поміркуваті про історичні події, особистість, ее діяльність та частку.
Виставка до Прапора та пам'ятних дат  інформує про якусь подію, свято, надає поради та рекомендації относительно відзначення пам'ятної дати. Цікаві виставки можна сделать до Дня Святого Валентина, Дня Матері, до Дня людей похилого віку.
Виставка-діалог - це заочна розмова читача та бібліотекаря. Читачі задають питання, бібліотекарі відповідають за помощью книг. Организации виставки передує підготовча робота: збіраються питання, Які цікавлять чітачів. Розділамі виставки стають відібрані джерела, які відповідають на питання чітачів.
Виставка з актуальних проблем - найбільш популярна у бібліотеках. Ее мета - привернути Рамус Користувачів до конкретної тими, проблеми. Завдання бібліотекаря - вібрато цікаву, «гарячу» тему. Важліво пом'ятаті: чим конкретніше определена тема, тім цікавішою может буті виставка.
Виставка-інсталяція   - виставка, яка представляет собою просторово композіцію, створеня з різноманітніх елементів - побутових предметів, промислових виробів та матеріалів, природних об'єктів, фрагментів текстової й візуальної информации.
Виставка-конкурс  НЕ только стімулює Інтерес до читання, но й віховує культуру читання. Як правило, конкурс складається Із декількох етапів. Перший - порівняно простий, следующие завдання ускладнюються, набуваються творчого характеру. Роботи переможців (або учасников) експонуються при підведенні Підсумків.
Виставка Нових надходження  Мета виставки - інформація чітачів-етичні проблеми документи - книги, диски, періодичні видання, відеоматеріалі, Які надійшлі до бібліотеки. Частіше ЦІ виставки універсальні за змістом, тому порядок размещения документів может буті систематичність (за ББК). Наприклад: «Новинки з Книжкової полиці».
Виставка однієї книги (журналу, газети, Публікації)   зацікавлює користувача конкретним документом через создания Експозиції, яка містіть інформацію, например, про автора книги, его життя та творчість; про Історію создания книги; про прототіпів героїв твору, їх частку; літературний аналіз твору, Розповіді про нього видатних людей; про екранізацію твору, Розповіді режісерів та акторів про роботу над фільмом. Дуже важліво для такой виставки правильно вібрато відповідній документ: Він винен буті змістовнім, цікавім, мати багатоаспектності вимір.
Виставка - рейтинг   заснована на оцінці книг читачами. Наприклад: «Рейтинг Читацький пріорітетів», «Найкращий детектив» ТОЩО.
Виставка-словник   пояснює значення будь-якіх термінів та зрозуміти, представляет додатковий інформацію про них. Така виставка может буті ціклічною. Назва розділів виставки стають Поняття та їх визначення, поряд розміщуються книги, статті періодичних видань, Які ма ють доповідну інформацію про Поняття. Наприклад: інаугурація, імпічмент.
Виставка-хобі . Бібліотекар всегда Із задоволений поможет чітачеві найти Додатковий інформацію про его Захоплення, но з читачем можна сделать и спільну виставку например, на віставці «Бісерна казка» представіті НЕ только книги и статьи про Історію та технологію бісероплетіння, но й вироби чітачкі, ее поради початківцям.
Виставка-експозиція - це синтез бібліотечної та музейної виставки.
Віртуальна виставка - синтез традіційного (документного) та електронного Подання информации.
Жанрова виставка  прівертає Рамус Користувачів до літератури Певного жанру, зацікавлює, заохочує до читання. Один з варіантів - представіті на віставці НЕ только твори зазначеним жанру, но й матеріали про его Виникнення и засновніків, цікаві та маловідомі факти.

Персональна виставка   прівертаєувагу Користувачів до особистості, спонукає якнайбільше дізнатіся про людину. Традіційно персональна виставка містіть розділи, в якіх йдет про життя особистості, ее діяльність, творчий доробок.

Виставка-панорама "Барвистий вінок України"


Виставка-погляд "покликання. Пошук. Професія.





Виставка подарункової літератури "Книжковий дощ"



Виставка-Вікторина "Твій друг - дорожній рух"


Виставка-вшанування "Уклін живим - Загибла слава"



Виставка-персоналія "Письменники-земляки"



Виставки до тижня англійської мови

"Information on the go with QR codes "


Акція "Empty the Shelves Challenge"







"Read the Movies"



 Виставка-інсталяція "Я - жінка. І тому можу все."



На порозі майбутнього
   Традиційно в січні місяці кожного навчального року в нашій школі проходить місячник профорієнтації. З метою свідомого ставлення до вибору майбутньої професії у шкільній бібліотеці діяла книжкова виставка «Покликання. Пошук. Професія.» Школярі мали можливість познайомитися з літературою для різних вікових категорій з цієї теми.
   Учні 1-4 класів були активними у Бібліотечному марафоні «Знавці професій». Старшокласників зацікавила довідкова література.
   Сподіваємосяся, що ці заходи допоможуть учням зорієнтуватися у розмаїтті професій та зробити свій правильний вибір.




Презентація проекту  "Подорож до Європи"


Найкращі книги - подарунки для нашої бібліотеки


Дарування книг у бібліотеку – це давня форма доброчинності та джерело поповнення фонду, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника.

   Завдяки благодійній акції «Подаруй бібліотеці книгу»книжковий фонд шкільної бібліотеки поповнився на 40 примірників довідкової та художньої літератури. Акція проводилася з метою популяризації серед учнів інформаційної культури, підвищення статусу шкільної бібліотеки, поповнення книжкового фонду.

   Високо ціную ваш внесок та щиро вдячна усім небайдужим, що подарували радість спілкування з книгою іншим читачам і завжди рада бачити вас у нашій бібліотеці.

   З повагою шкільний бібліотекар Пудова Надія Артемівна.




Бенефіс однієї книги

   З метою популяризації та бажання привернути увагу до книги в школі пройшов захід «Бенефіс однієї книги». Це українська народна казка «Мудра дівчина».

   Прикрасою виставки стали ілюстрації до казки, намальовані молодшими школярами. У другому розділі виставки представлені настільні ігри. Учні мали змогу позмагатися з головною героїнею в мудрості, ерудиції, кмітливості. Третім розділом виставки була гра «Колесо фортуни». Учасники крутили колесо і наосліп обирали книжку з цією казкою. Завершував виставку «Майстер клас» по виготовленню паперових героїв казки.




Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
   Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя» сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.
   З цією метою в бібліотеці були проведені театральні зустрічі з читачами-учнями 1-4 класів, інтерактивний захід із застосуванням елементів театралізації — казка «Ріпка для здоров’я».
   У рамках місячника разом з активом бібліотеки підготували і провели пізнавальний уїк-енд «Вітамінний кошик». Присутні дізналися багато цікавого про користь вітамінів, ділилися своїми враженнями.
   На буккросингу «Література, як мікстура» були запропоновані книги про здоровий спосіб життя.
   Зацікавіла школярів гра-бродилка «50 кроків до мрії». Учні заробляй кроки та віконувалі завдання.
   Була можлівість позбутісь стрес с помощью розмальовок. Нещодавно в Бібліотеці з'явилась розмальовка-антістрес, яка Вже зарекомендувала себе в мире як Ефективний засіб Боротьба з прігніченім псіхологічнім станом.








Виставка книг до Дня української писемності та мови
   У Шкільній Бібліотеці Розгорнутим тематичність Книжковий виставку «Мовний листопад», присвячений Дню української писемності та мови - свята, что традіційно відзначається у день вшанування пам'яті преподобного Нестора-Літописця - послідовніка творців слов'янської азбуки Кирила та Мефодія.
   Бажаючі ознайомитись з виданнями, представленими на віставці.




Вічний слід на землі
У рамках тижня початкових класів, что проходив з 13 по17 листопада и присвячений творчості В. Сухомлинського, булу організована книжкова виставка «Вічний слід на землі». На ній представлена ​​література для молодших школярів. Учні познайоміліся з творами В.Сухомлінського «Бути ЛЮДИНОЮ», «Вогнегрівій коник», «Гаряча квітка», «Чиста криниця» та іншімі.  
                                             

Виставка "Новорічна Заметіль"
   Новорічні свята - чарівні. Саме з цього часу ми всі знову ПОЧИНАЄМО віріті у казку, сподіваємося на щасливі Зміни І, затамувавші подих, загадуємо бажання. А щоб ЦІ бажання справділіся, учням нашої школи нужно Було підготуваті Казкова атмосферу. Бібліотека теж долучень до цього.
   Була Створена книжкова виставка-хобі «Новорічна Заметіль», на Якій представлені казки, оповідання, вірші про Новий рік, ялинку, Діда Мороза. Книжки «Подарунок від Діда Мороза», «З Новим роком», «Подарунок від Снігуркі», «Чарівні сніжінкі» розповілі як вірізаті сніжінку, пошиті карнавальний костюм, написати листа Дідові Морозу. Виставку доповнювалі Практичні заняття з виготовлення новорічних виробів.




Людина з серцем, «відданім дітям»
   28 вересня 2018 року уся прогресивна освітянська спільнота відзначає 100-річчя від Дня народження відомого українського педагога, публіциста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Його життя – це приклад усім педагогам, які прагнуть «серце віддавати дітям».
   У закладі проводиться ряд заходів щодо вшанування пам’яті нашого земляка, їх мета впроваджувати в діяльність педагогічну ідею Сухомлинського, котрий вважав, що «перед кожною дитиною, навіть найважчою, вчитель повинен відкрити ті сфери, де вона зможе досягти своєї вершини, сформувати свою людську гідність, свою душу».
   Чима ЗАХОДІВ проведено Класна керівнікамі та вихователь груп подовжений дня - ігри, уроки среди природи, інформаційні хвилини та ін. Велику роботу относительно вшанування пам'яті відомого педагога проводити бібліотекар закладу Пудова Надія Артемівна. Зацікавілі учнів початкової школи проведені рухліві ігри за творами В.О.Сухомлинського та лего ілюстратор казок В.О.Сухомлинського; інтерактівні вправо, Вікторина «Вчитель. Майстер. Зодчий »; бенефіс книги В.О.Сухомлинського «Як дівчинка побачим собі» та інші заходи.  



9:36
Слово наше рідне, слово українське
   З нагоди Дня української писемності и мови, на честь українського Літописця Нестора, в Шкільній Бібліотеці оформлено книжково виставку «О, мово моя, душа голосна України».
   Виставка допомогла учням здійсніті Літературну подорож стежками української писемності. Діти познайоміліся з історією походження рідної мови, вислови про мову, славетним майстрами слова, з добрими порадник та помічнікамі - словник.
   Виклад література прізначається всім шанувальник української мови.


Книги, Які зігріють НЕ гірше гарячого чаю
   Один з кращих способів затишно провести прохолодній день - загорнутіся в теплу Ковдри и заглібітіся в читання цікавої та захоплюючої книги. А ще если ця книга подарована людьми Із щедрою душею, дякуючі Яким ви зможете забути про Сонячно погоду.
   У Бібліотеці булу організована книжкова виставка «Чаювання з подарованою книжкою». На ній булу представлена література подарована читачами.
   Дарувальнікі презентувалі свои книжки перед прісутнімі.
   Дякую щедро дарувальнікам за Щедрість та доля у віставці.







Букет Із ніжніх почуттів
   Довгоочікувана весна увірвалася в наше життя стрімко і сонячно. З перших днів березня природа почала оживати, а наші серця наповнилися оптимізмом, романтикою,надією і ніжністю. Поки чоловіки ламають голови питанням,що ж подарувати своїм коханим жінкам в день 8 березня, шкільний бібліотекар Пудова Н. А. вирішила подарувати їм гарний настрій та зустріч з цікавою книжкою.
   Надія Артемівна підготувала книжкову виставку «Букет із ніжних почуттів». Тут розміщена література про жіночі обличчя в поезії та прозі. У другому розділі під назвою «Дівочі історії» можна прочитати про те, як бути коханою,неповторною та просто жінкою. А стати такою це ціле мистецтво.
   На виставці жінки знайдуть різноманітну літературу і кожна зможе підібрати собі щось цікаве та корисне.
   Біля виставки було проведено передсвяткові літературні змагання «Грають тільки дами», де всі бажаючі могли позмагатися, продемонструвати свою ерудицію. Дівчатка показали свої бездоганні посмішки в конкурсі «Посмішка Мони Лізи». Подумки побували на банкеті у конкурсі «Королівський банкет». Створювали нові літературні образи.
 





Не поет – бо це ж до болю мало…
   Під таким гаслом відбулися в закладі Шевченківські дні, під час яких учні вшанували пам’ять видатного земляка та відзначили 205-ту річницю з Дня його народження. Зацікавив школярів флешмоб «Я читаю твори Тараса Шевченка», завданням якого було визначення рівня знань поезій Кобзаря напам’ять та вміння їх декламувати.
   Бібліотекар Пудова Н.А. підготувала виставку творів класика української літератури «шевченкові твори сяють, мов зорі». У класних колективах проведено інформаційні хвилини та усні журнали.




Неси добро у світ тварин
   У рамках Всесвітнього дня захисту тварин, що відзначається 4 жовтня, у нашій школі був проведений Всеукраїнський «Урок добра» про гуманне та відповідальне ставлення до чотирилапих. Заходи були ініційовані «БФ «Щаслива лапа» та підтримані навчальним закладом.
   Завідуюча бібліотекою Пудова Н.А. долучилася до цього заходу. Була організована книжкова виставка «Стежина добра «Неси добро у світ тварин». Підставки під книжки виготовлені у вигляді тварин. На них розмістилася література про братів наших менших. Тут представлені як енциклопедії, так і казки та оповідання, де героями були тварини. З них школярі більше дізнавалися про своїх улюбленців.
   Біля виставки пройшов урок на якому діти розповідали про своїх улюбленців,проведена гра «Сонечко та хмаринка» та складені правила утримання домашніх тварин.





Бібліозабави «Хрестики – нулики»
   В рамках місячника шкільних бібліотек, який цього року проходить під гаслом «Бібліотека Нової української школи-простір для освітніх можливостей кожного учня», були проведені бібліозабави «Хрестики нулики».
   Увагу читачів привернула незвична гра. На ігровому полі із дев’яти клітинок розміщені ілюстрації та запитання за відповідною тематикою. Учень відповідає на них та закриває правильну відповідь карткою з хрестиком чи нуликом. Переможець повинен поставити свої три знаки в один ряд. Гра проходила жваво та весело.
   Школярі мали змогу продемонструвати обізнаність в дитячій літературі, свої знання про Україну,доповнити прислів’я та приказки.




Читацький паркан «Сам читаю і вам бажаю»
   28 жовтня бібліотекарем булу проведена нестандартна форма опитування - Читацький паркан «Сам читаю и вам бажаю». Школярі та педагоги малі змогу розмістіті на імпровізованому паркані свои ПОВІДОМЛЕННЯ про улюблені книжки, Власні Пропозиції, Поділитися своими Читацький враженнями, Висловіть побажання та поставити запитання.
   Цей вид роботи дозволить промоніторіті чітацькі запиті, спріяв Залучення широкого кола Користувачів та рекламування бібліотеки та книги.




День писемності та української мови
   9 листопада - визначний Подія в історії становлення української мови, а відтак - державності
   У День української писемності учні закладу зібралі Святковий мовний кошик "Мова, что стірає кордони", Який складався з креативних завдання: Скласти слово, прислів'я, відновіті слова та текст . Школярі наповнілі кошик яблуками-епітетамі та Згадаю вірші українських поетів. У цею день згадувать Нестора Літописця, Івана Котляревського, Тараса Шевченка. Вихованці закладу взяли участь у І етапі МІЖНАРОДНОГО конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
   Щира подяка Завідувачу бібліотекою Надії Артемівні Пудовій за організацію заходу!







Кардмейкінг у Бібліотеці «Зізнайся Книзі у коханні»
   Творчі майстерні міцно увійшли в практику бібліотечної роботи. Зранку всіх приваблювало оголошення Кардмейкінг у бібліотеці «Зізнайся книзі у коханні». Завданням цього дня було привернути увагу до читання та бібліотеки. Діти створювали листівки та освідчувалися в коханні книзі.
   Бібліотека стала майданчиком для творчості.


Книжкова коронація «Королівство подарованих книжок»
   Подаровані книги у бібліотеці – це завжди свято для читачів. А ще це давня форма доброчинності та джерело поповнення фонду.
   В бібліотеці була організована вистава Книжкова коронація «Королівство подарованих книжок». На ній була представлена література подарована читачами. Дарувальники презентували свої книжки перед присутніми.
   Дякую небайдужим дарувальникам за щедрість та участь у виставці.








Капелюшково-осіння феєрія


   Капелюхи, капелюхи… . Про них пишуть оповідання, складають пісні, знімають фільми. Для великої модистки Коко Шанель вони були справжньою пристрастю. Модельєр говорила «В природі нема нічого більш мінливого, ніж жіночий капелюшок».
   В шкільній бібліотеці пройшла незвичайна виставка «Капелюшково-осіння феєрія». Складалася вона з чотирьох розділів:
   1. Виставка книжок «Капелюшково-осіння феєрія».
   2. Виконання завдання на тему виставки.
   3. Про головні убори літературних героїв.
   4. Вернісаж капелюшків в осінньому стилі.
   В рамках виставки школярі мали змогу взяти участь у конкурсі «Щасливі капелюшки». З цікавістю пройшла вікторина «Про головні убори». Був визначений переможець у змаганнях «Скоромовка про капелюх» та «Передай капелюх і пригадай загадку».







Зерно пам’яті

   Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
   Напередодні в шкільній бібліотеці з’явилася книжкова виставка «Зерно пам’яті». Школярі познайомилися з літературою, де описуються ці трагічні події. Вони мали змогу переглянути «Книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років» по Кіровоградській області та знайти там прізвища своїх родичів, які у ті страшні моторошні дні померли від голодної смерті. Разом запалили свічку пам’яті.


Челендж «Розкажу Миколаю, про що я читаю»
   Прохання було таким: що ви читаєте під час карантинних обмежень? Обдумавши це питання, діти залюбки поділилися своїм секретом.
   Тематика книжок була різноманітна. Вони читали енциклопедії, твори В.О. Сухомлинського, пригодницьку літературу, казки, оповідання про тварин, поповнювали свої знання про автомобілі.
   Я впевнена, що час, проведений з книгою, приніс насолоду кожному школяреві.


Інтерактивний книжковий адвент календар

   
   Створіть новорічний настрій, починаючи з 19 грудня, коли до вас навідається Святий Миколай. Перетворіть очікування зимових свят у справжнє книжкове диво та наповніть корисним дозвіллям:
  • кожного дня нове завдання;
  • посилання на майстер-класи, екранізації та аудіокниги.
   Кожного дня будут з'являтися и відкріватісь Нові завдання від бібліотекаря школи Надії Артемівні.
  Просто натіскайте кнопки по порядку та переглядалось цікаві матеріали.



Книжкова хуртовина
   Оголошення карантину, це НЕ привід порінуті в світ ґаджетів чи блукаті без приводу. Ви можете сделать ізоляцію Корисна та цікавою. Щоб відчуті міттєвості щастя в холодні зимові дні, поможет філіжанка запашного чаю та цікава книжка в руках.
   Виставка «Книжкова хуртовина» закружляє вас и запропонує порінуті в Історію країни, захопітіся світом рослин, розшіріті знання про літературу України, помандруваті в інші країни, дізнатіся более про етикет, прігадаті всі чудеса світу.
   Нехай Зустріч з книгою принесе вам Насолода.







Таємниця Тичини під Обкладинка книги
   З нагоди 130-ої річниці від Дня народження відомого українського поета, публіціста, громадського діяча Павла Григоровича Тичини бібліотека організувала нетрадіційну Книжковий виставку - секрет «Таємниця Тичини під Обкладинка книги».
   Представлена література ознайомитись чітачів з творами Павла Тичини, Які вражаються своєю романтичною схвільованістю почуттів, тонкою, проніклівою лірікою.
   Вчителі Рубаненко Н.Л. та Кондратюк Т.Д. провели уроки літератури в 11 класі біля виставки. Бібліотекар Пудова Н.А. відкріла цею показ та зроби Загальний огляд.
   Всі охочі були запрошені у творчий політ поетичного слова та за Бажанов продекламувалі вірш свого улюбленого поета.




 
День читання вголос
На початку лютого традиційно відзначається Всесвітній день читання вголос, до якого долучилися й учні нашого закладу. Мета дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна дитина у світі.
   Цьогоріч вголос читали учні 2А класу, 7Б та 11А класу!


Зберемо спогади про Лесю у валізи
   25 лютого 2021 року віповнюється 150 років від дня народження відатної української літераторкі Лесі Українки. Відтак, в Нашій Бібліотеці трівала підготовка до відзначення ювілейної дати Задля популярізації та вшанування творчості пісьменніці.
   З цієї нагоді для дітей Розгорнутим книжково-ілюстратівну виставку «Зберемо спогади про Лесю у валізи». Представлена література відкріла для чітачів Нові Грані геніальної поетеси и драматурга, талановита прозаїка и перекладача, літературознавця и фольклориста-етнограф, публіціста и педагога, видавця и журналіста, поліглота и громадського діяча.
   Школярів зацікавілі ее твори. Смороду виявило бажання Прочитати їх, щоб по-новому Відкрити для себе світ Лесі Українки, Розкрити особистість поетеси, спрійняті через призму сьогодення. Гортаючі Сторінки ціх книг, зацікавлені Користувачі мандрували чисельність дорогами, что простягається перед нею в усі кінці світу.
   Відвідувачам пропонувалося відповісті на запитання експрес-вікторіні про життя та творчість поетеси, щоб перевіріті свои знання. Вікторіну бібліотекар доповнено літературнім повідомленням «Дещо з невідомого про Лесю Українку.»





Ювілейний вернісаж «Розмалюю я героя»

   В рамках відзначення 150-ї річниці від Дня народження відатної української пісьменніці Лесі Українки одним з найбільш колоритних ставши Ювілейний вернісаж в Бібліотеці «Розмалюю я героя» Який состоялся 25 лютого 2021 року.
   Всіх враз галерея Яскрава розмальовок до творів ювіляркі, Виконання школярами 1,2,3 класів. Роботи були розміщені на планці, оздобленій квітами, а підставки прикрас Мавка та Лукаш під берізкамі.
   Дякуючі ЦІМ ілюстраціям, твори Лесі Українки ожили и засяяли всіма барвами.




День краси в Бібліотеці
«Краса врятує світ!» - казав класик. Із ЦІМ тверджень много хто НЕ погоджується, но людство всегда Тягнули до естетики та Усього прекрасного. Бібліотека Бобринецький ліцею №2 продемонструвала красу у поезії. Інтерактивна книжкова виставка «Краса поетичного слова від Осені» зібрала всех любителів поезії про Цю Чарівну пору року. Школярі читали вірші та знайомиться з літературою.



Книжкова виставка «Парасольки світу"
21 вересня у Бібліотеці Бобринецький ліцею №2 відзначілі День миру. Діти зібраліся біля Книжкової виставки «Парасольки світу». Смороду говорили про ті, что наша українська земля хоче миру для усіх, для дорослих и для дітей, для тих, хто сегодня стоит на передовій, хто віддає своє життя для того, аби ми сегодня малі змогу спокійно жити. Смороду Тримай в руках сімволічні голубки та читали вірші про світ.










З музикою в серці

1 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день музики🎼. Приємно усвідомлювати, що в цей день ми всі причетні до цього свята. Бібліотека ліцею №2 познайомила школярів з книгами про видатних композиторів. Рубрика на виставці «Сім нот» продемонструвала їх портрети. Біля виставки звучала жива музика. Звуки гітари у виконанні Ісупова Романа розчулили слухачів🎸. Віртуозна гра на баяні Валентина Васильовича Маліновського підняла настрій всім присутнім.






Краєзнавче кубування

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на тему «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» в бібліотеці ліцею №2 пройшла інтерактивна виставка «Краєзнавче кубування». Школярі познайомилися з літературою про наш край. Вони вибирали кубики із завданнями та в книжці з відповідним номером шукали відповідь. Знак питання відображав результати пошуку присутніх читачів.







День української писемності та мови

.
9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови.
Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас – багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. Її зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

На честь Дня української писемності та мови у бібліотеці ліцею №2 було проведено відповідні заходи,





Можливості - обмежені, здібності - безмежні

Щоб донести до своїх читачів інформацію, що в різні часи люди з обмеженими можливостями можуть реалізувати найсміливіші плани та досягти високих результатів у різних сферах життя, в бібліотеці КЗ «Бобринецький ліцей №2» була проведена виставка «Можливості – обмежені, здібності – безмежні». Вона познайомила дітей з видатними постатями, які мали вади здоров’я. Адже людське життя сповнене надій, сподівань, прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя, обмежити фізичні можливості та кардинально змінити плани. Держава турбується про таких людей. Але не будемо забувати про головне – найбільше, чого потребують вони – це наша увага та розуміння.




Презентація книги Н. Степули "Петрик і фонтани"


Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Ця дата є нагадуванням людству про його обов’язок виявити турботу і милосердя до людей з особливими потребами.
З цією метою в бібліотеці КЗ «Бобринецький ліцей №2» в 4-Б класі провела презентацію книги Н.Степули «Петрик і фонтани». Діти дізналися про першу в Україні дитячу книжку, що розповідає про аутизм, а також про діалог між батьками та дітьми щодо інклюзивності та толерантності .
Ми разом переглянули мультфільм за мотивами цієї книги, стали учасниками тренінгу «Біла ворона». За допомогою рукавичок відшукали пару. Гра «Зустріч біля фонтану» дала змогу висловити свої думки стосовно героя книжки.





Виставка-рекомендація "Візьми книгу на канікули"

  Нарешті новорічні свята, зимові розваги і те, чого найбільше очікують наші діти - канікули. Крім святкувань і веселощів, хотілося б запропонувати цікаву книгу. В бібліотеці КЗ «Бобринецький ліцей №2» була організована книжкова виставка - рекомендація «Візьми книгу на канікули». Школярі звернули увагу на широкий вибір літератури, одержали рекомендації та поради про організацію свого відпочинку з книгою.




В

 Виставка-кросворд 

"Клітинки із торбинки"

21 грудня вважається в усьому світі Днем народження кросворду – однієї з найпоширеніших ігор світу . Це заняття розвиває мовлення дитини та розумові здібності, адже вона підбирає та тримає в голові відразу кілька варіантів і розмірковує, який з них підійде.
В бібліотеці КЗ «Бобринецький ліцей №2» була організована виставка-кросворд «Клітинки із торбинки». Школярі мали змогу розв’язувати кросворди про зиму, познайомилися з їх видами та дізналися про літературу з теми.



Новорічна майстерня в бібліотеці

В бібліотеці КЗ" Бобринецький ліцей №2" запрацювала новорічна майстерня☃️❄️. Учні 1-А класу вперше прийшли сюди. Вони виготовили з паперу тигрика 🐯 з наклейкою "Не забудь прочитати книгу". Він буде їм нагадувати про важливість читання.




Від Крут до Майдану

В бібліотеці КЗ «Бобринецький ліцей № 2» була підготовлена
книжкова виставка «Від Крут до Майдану». Школярі дізналися, що український
народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною
станцією Крути. Біля виставки пройшло бібліотечне заняття та урок історії
провела Дика Т.Д. Присутнім розповіли про значення цієї битви в історії України
та провели паралелі між подіями під Крутами та Революцією Гідності.



 Яблучна гостина "Поетична Бобринеччина"

В рамках святкування Дня міста  бібліотека нашого ліцею запросила на яблучну гостину «ПОЕТИЧНА БОБРИНЕЧЧИНА». Відвідувачів вабила яскрава книжково-ілюстративна виставка у формі великого соковитого яблука. Ці стиглі, запашні, великі та малі фрукти стали сьогодні головними героями експозиції.  Усі охочі мали змогу познайомитися з поетичними творами місцевих поетів, а в бібліотеці в цей час проходив конкурс віршів про Бобринець.

У великому кошику, між яблуками діти могли знайти і поезії наших юних поетів - ліцеїстів, які взяли участь у естафеті під назвою «Проба пера».

Наступний її розділ познайомив із скульптурною композицією «Вдячність», де п’ятирічна дівчинка дякує воїну за її порятунок і дарує яблуко. Знайомство з героями скульптури так вразило відвідувачів, що переросло в акцію «Яблуко вдячності» і у дітей з’явилося бажання залишити воїнам і своє яблучко. Учні зібрали 10 великих кошиків з фруктами, які передадуть нашим захисникам.

І завершив експозицію розділ «Улюблений куточок мого міста».Там розмістилися фотографії учнів про Бобринець.





Парканна дискусія «Патріот – це…»

В рамках місячника бібліотек  була проведена дискусія на тему патріотизму.  Школярі мали змогу невимушено висловити свою думку. Як виявилося, найпростіше це зробити на імпровізованому паркані. Вони розповіли, що патріотизм – це безкорислива любов та відданість своїй Батьківщині. Бути патріотом значить емоційно переживати за свою приналежність до країни, власного громадянства, рідної мови та традицій. Справжній патріот виховує в собі державотворчі, політичні та громадські цінності. Кожен мав змогу "приміряти" на себе це слово. А в кого зявилися сумніви або виявилося замало знань з теми, отримали нагоду підібрати книжку до душі.




Книжкова  виставка «Патріотична стежина»

     Крокуючи цією стежиною, учні знайомляться з  літературою про нашу країну. А хто на стежці піднімав осінній листочок в жовто-блакитних тонах, отримував рекомендації від тих, хто ці книги вже читав. Також біля виставки проводилися різноманітні ігри по прочитаних книжках (гра «Я знаю пять…», де учні повинні вдарити мячем та називати  річки, міста, імена відомих людей).



                        Жовтнева гостина «Яблуко вдячності»

 21 жовтня у Всесвітній день яблука всі були запрошені на гостину «Яблуко вдячності». На великому яблуці розмістилася виставка книжок місцевих поетів. В центрі експозиції - фото пам’ятника,  де вдячна дитина дарує воїну яблуко. Учні залишили і свої дарунки для ЗСУ. Таким чином було зібрано 10 кошиків соковитих плодів і передано нашим воїнам. Діти декламували вірші про рідний край, в рамці-яблучку розмістили зображення улюблених куточків рідного краю.  



                                   Колаж «Зростемо патріотами»

Виставку книжок про Україну доповнив колаж. Школярі на кольорах державного прапора розмістили свої малюнки з даної теми, виконані на колосках та хмаринках.


  Виставка до Дня української хустки

7 грудня – День української хустки. Здавна ця річ вважалася символом жіночності, кохання, вірності та оберегом. Хустки в родинах завжди зберігають, адже саме вони об’єднують жіночі покоління й передаються як родинна реліквія від матері до доньки.
До Дня української хустки в бібліотеці КЗ "Бобринецький ліцей 2" розквітла яскравими квітами та веселковими барвами книжкова виставка. Відвідувачі могли не тільки погортати книжки, прочитати вірші та тексти пісень про цей елемент жіночого вбрання, а й ознайомитися з різноманітними давніми способами хусткування, які знали тільки наші бабусі, а тепер знають і наші учні🙂 і будуть берегти і передавати своїм нащадкам!
А ось і наш фотозвіт))









Виставка-рекомендація "Зимові читання"

В народі кажуть: «Зима прийшла-свята принесла». І дійсно, взимку майже щодня свято.
В бібліотеці КЗ «Бобринецький ліцей №2» була підготовлена виставка-рекомендація про цю пору року.Тут можна було знайти чарівні історії про пригоди взимку. Веселі сніговички закликали обрати собі книжку на канікули.





                  Книжкова виставка пам'яти  "Не знищені 33 - неперемоні сьогодні"

ГолодЦе страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Головне у діяльності бібліотеки ліцею по відзначенню 90 річниці Голодомору і вшануванню памяті його жертвдонести правду сучасникам про цю трагедію. Тому до цієї дати бібліотекар Бобринецького ліцею 1 корпус 2 Надія Пудова провела книжкову виставку памяті «Не знищені 33- непереможні сьогодні». Школярі познайомилися з літературою до цієї дати. Їх зацікавила «Лінія часу геноциду», де вони побачили хронологію, як уряд готувався до створення штучного голодомору. Центральною фігурою виставки стала фігура ангела , що донесла до присутніх сумні слова цієї події.





День зеленого світла

Зелене світло означає внутрішню гармонію, розвиток особистості, спонукає до творчості, самоосвіти. Воно символізує рух вперед, не втрачаючи дорогоцінні хвилини життя.
В бібліотеці ліцею N1 /корпус 2/ цікаво пройшов цей день. Бібліотекар Надія Пудова підготувала ліцеїстам виставку книжок зеленого кольору. Кожна книжка ніби підсвічувалася зеленим ліхтариком. А одягнувши зелені окуляри, школярі мали змогу розфарбувати предмети в зелений колір. Гра, де зеленим чудовиськам потрібно правильно розмістити рот, ніс, очі, мала великий успіх і неабияк розвеселила присутніх. Якщо відчуваєш дефіцит позитивних емоцій - приходь до нас.







Міжнародний день дарування книг

14 лютогоМіжнародний День дарування книг, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки.

Взагалі, найважливішою метою Міжнародного дня книгодарування є яскраві емоції, радість в очах та широка посмішка. Полиці бібліотеки ліцею 1 поповнили 27 цікавих та яскравих книжок. Цей подарунок став приємним спогадом для всіх. Дарувальники робили це з душею. Разом із книгою вони віддавали світло. Людина обовязково буде вдячна, а такі емоції роблять світ кращими.




Поетична квітка України

25 лютого день народження геніальної дочки українського народу Лесі Українки, поетеси, перекладачки, культурної діячки, справжнього діаманта у плеяді майстрів слова нашої країни. Завдяки щирій відданості рідній землі, її імя стало одним із символів української держави.

Бібліотекар КЗ«Бобринецький ліцей Надія Пудова запросила всіх до книжкової виставки, щоб відкрити для себе творчість Лесі Українки, ближче познайомитись із життям та діяльністю видатної української поетеси.

Лінія часу проілюструвала послідовність і тривалість історичних подій та процесів її біографії.





Пам'яті Кобзаря

Торкнутися серцем Шевченкових творів в бібліотеці КЗ «Бобринецький ліцей №1»дозволяє книжкова виставка «Пам’яті Кобзаря», на якій представлена колекція видань творів Т.Шевченка та літератури про нього.
Бібліотекар Н.Пудова, окрім книг запропонувала увазі читачів цікавий розділ «Поезія Шевченка в емодзі». Присутні мали змогу відтворити поезію Тараса Григоровича перекладену на мову символів. Біля виставки звучали його твори. В ігровій зоні діти взяли участь у вікторині
«Шевченко питає» та літературно-патріотичним лото «Іду з дитинства до Тараса». Не обійшлося і без дитячих малюнків за творами.
Поет живе в серцях свого народу!













Комментариев нет:

Отправить комментарий